Niste prijavljeni

E-podprta samoevalvacija šol

Kaj je EPoS?

EPoS – E-podprta samoevalvacija je sistem, katerega namen je organizacija skupne elektronske samoevalvacij v podporo stalnemu ugotavljanju in zagotavljanju kakovosti na šolah. Ugotavlja se kakovost na izbranih področjih (izbranih področjih kakovosti OPK) in ravneh usklajeno z nacionalnim modelom kakovosti OPK.

Sistem EPoS vsekakor ni edino orodje ali sistem za pridobivanje podatkov s področja kakovosti / samoevalvacije. Zato apeliramo na uporabnike, da se pri izvajanju samoevalvacije poslužujejo tudi drugih ustreznih orodij in načinov pridobivanja podatkov in poskrbijo za celostno preverjanje kakovosti (na vseh relevantnih področjih). Izsledki sistema EPoS naj bodo tako uporabljeni KOMPLEMENTARNO v luči zagotavljanja verodostojnih ugotovitev stanja v šoli in posledično priprave in izvajanja učinkovitih ukrepov.

Kaj EPoS vsebuje?

EPoS vsebuje vprašalnik za dijake in vprašalnik za učitelje ter omogoča pridobitev (primerjalnih) podatkov tako na ravni šole kot na ravni posameznega sodelujočega učitelja za izbrane standarde kakovosti zbirke Kakovost v vrtcih in šolah na dveh področjih kakovosti.

Kako EPoS poteka?

Spletno anketiranje EPoS poteka skozi obdobje dveh mesecev (trajanje kampanje so določi v naprej). Pred izvedbo anketiranja bodo vodje kampanje na posamezni šoli vabljeni na krajše usposabljanje- kako kampanjo izvesti. Prav tako bo po koncu kampanje sledilo usposabljanje kako z rezultati ravnati in kako naprej.

Kdo prejme rezultate anketiranja EPoS?

Ravnatelj in tim za kakovost prejmeta izpis rezultatov šole, ki se ga lahko primerja z rezultati šole v preteklih letih in s povprečnimi rezultati vseh sodelujočih šol v letošnjem letu. Individualni rezultati posameznega učitelja so zaupni in jih prejme le sodelujoči učitelj.

Ali je kampanja/anketiranje EPoS brezplačno?

Da, uporaba aplikacije EPoS in izpis rezultatov je brezplačne. Kampanja EPoS 2024/2025 je sofinancirana s strani projekta EQAVETNRP SLO 2023.


Zanimivost

Kampanja EPoS 2022/2023, je bila sofinancirala v okviru projekte EQAVETNRP SLO 2021. Zelo smo veseli, saj se je v kampanjo priključilo 42 šol (od skupaj 101), 1040 učiteljev in izvedenih je bilo 20.800 anket. S tem lahko vidimo tudi vedno večjo prepoznavnost samoevalvacije kot pomembnega vidika zagotavljanja kakovosti v poklicnem in strokovnem izobraževanju.